WWW.3333.IR محل مناسبي براي معرفي رايگان کليه کالاها - خدمات و رفع نيازهاي روزانه شما هموطنان عزيز مي باشد
ما کالاها - خدمات و نيازهاي روزمره شما را بطور همزمان در چندين سايت قرار داده و از طريق موتورهاي جستجو و پخش انواع آگهي به اطلاع کليه هموطنان در داخل و خارج از کشور ميرسانيم
اولين سايت نيازمنديهاي کشور با صفحات مختص به شهر و استانها و آگهي هاي تصويري ثابت و متغيير


صفحه اصلي - درج آگهي - تعرفه آگهي - راهنماي سايت -  نقشه سايت - قوانين سايت - همکاري با ما  - ارسال SMS -  تماس با ما -  صفحه خانگي 
سخن روز : خوشترين زندگي را كسي دارد كه خداوند سبحان قناعت ارزانيش دارد و همسري پاك و شايسته نصيبش گرداند. حضرت علي (ع)
چقدر فاصله بين دو عمل دور است: عملي كه لذتش مي‌رود و كيفر آن مي‌ماند و عملي كه رنج آن مي‌گذرد و پاداش آن ماندگار است
 
x 
Mahak
 
تحليلي بر قتلي كه تضمين شيطان در كوچه‌اي تنگ رقم زد!
تاریخ : 14/10/1386
«محمد»، 19 ساله، دانش‌آموز، فاقد سابقه كيفري

اتهام شما ارتكاب قتل عمدي است _ارتكاب قتل را مي‌پذيرم

مادر مقتول: فرزندم در حالي كه در خون غوطه‌ور بود، گفت: «محمد»، مرا كشت...


ساعت 10 صبح دهم فروردين سال 1386

«محمد» و دوستش در حالي كه در روزهاي تعطيل سال نو بسر مي‌بردند، سفري كوتاه، ولي سرنوشت‌ساز را در محيط روستاي كوچكشان آغاز كردند.

«محمد»، رانندگي موتورسيكلت هونداي پدرش را به «حبيب‌اله» سپرد و هر دو با شور و هيجاني وافر، كوچه به كوچه را پيمودند؛ غافل از آن كه تا دقايقي ديگر بزرگترين اشتباه زندگي را تجربه كرده و در تصميم خودساخته خود گرفتار خواهند شد.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، «محمد» در تشريح حادثه مي‌گويد: هر روز چاقويي را دنبال خود مي‌بردم تا در زمان بازي فوتبال به وسيله آن، توپ‌ها را پاره كرده و روي هم بيندازم. آن روز هم تنها به اين منظور، اين وسيله را همراه داشتم. لحظاتي پس از حركت موتورسيكلت به كوچه تنگي رسيديم و عبور ما مصادف شد با حضور «محسن – م» كه در حا ل طي مسير از كنار ما بود. نمي‌دانم چه اتفاقي افتاد، ولي بدنه ماشين او به ما اصابت كرد و به زمين خورديم، اما او متوقف نشد و به راهش ادامه داد و در فاصله‌اي دورتر از ماشين پياده شد. خونم به جوش آمده بود، «حبيب» هم مرا تحريك كرد تا برگرديم و با او درگير شويم.

«محمد» ادامه مي‌دهد: سوار موتور شديم و قبل از آن كه «محسن» بتواند صحنه را ترك كند، خودمان را به او رسانديم؛ چون مي‌شناختمش و نسبت فاميلي هم داشتيم، بدون سلام به طرفش رفتم و گفتم: «چرا در جهت خودت حركت نكردي و به ما زدي؟» و او در پاسخ چيزخاصي نگفت و سرش را زير انداخت و رفت. شروع به فحاشي كردم و در اين لحظه، او به سرعت به سمت من آمد و شروع به زدن من و دوستم كرد. كنترلم را از دست داده بودم و فقط به انتقام فكر مي‌كردم، از اين رو چاقويي كه همراهم داشتم را از جيبم خارج كرده و در شرايط نامتعادلي، چندين ضربه به او زدم. «محسن» آهسته بر روي زمين افتاد.


تشريح احساس بعد از جنايت

هراس وجودم را فرا گرفته بود، به سراغش رفتم و گفتم: «بايد تو را به بيمارستان برسانم»، ولي ديگر دير شده بود و من راهي جز فرار، پيش‌ رو نداشتم. با دوستم سوار موتور شديم و از معركه گريختيم. در شهر نجف‌آباد، از او جدا شدم و به خانه خاله‌ام رفتم و سپس پدرم به سراغم آمد و مرا به منزل برد و بعد هم تسليم پليس شدم.


قرار بود مراسم عروسي‌اش را جشن بگيريم


پس از اظهارات متهم، «حسين» پدر مقتول در بيان شكايتش رو به دادگاه گفت: 60 سال دارم و كشاورز و داراي 8 فرزند هستم كه «محسن» گل آنها بود، قرار گذاشته بوديم چهاردهم فروردين ماه عروسي كند.

او با اشاره به دختر جواني كه در دادگاه حضور داشت، ادامه داد: اين زن، عروس «محسن» بود و با آرزوهاي فراوان پا به خانه ما گذاشت، ولي اين جوان جان شوهرش را گرفت و در آستانه كوچه‌اي كه بايستي چراغهاي يك پيوند آويزان مي‌شد، نصب پارچه‌هاي سياه را به ما تحميل كرد. فرزندم را با مشقت فراوان و با نان كارگري بزرگ كردم، ولي اين فرد، او را به سادگي از بين برد و از دادگاه تنها تقاضاي قصاص دارم.


پسرم غوطه‌ور در خون گفت كه «محمد»، مرا كشت

«پروين» مادر 47 ساله مقتول نيز در بيان شكايتش به دادگاه گفت: قاتل، نوه خواهر همسرم است، او را مي‌شناختيم و شب قبل از اين ماجرا نيز به منزل ما آمده بود؛ غافل از اين كه فردا، او قاتل پسر من خواهد بود. وقتي صداي فرياد مردم را شنيدم، خودم را به صحنه رساندم. «محسن» روي زمين افتاده و خون تمام زمين را گرفته بود. بالاي سرش رفتم و شنيدم كه او گفت: «محمد» مرا كشت. از دادگاه درخواست مجازات قاتل را دارم.


متوجه كاري كه كردم، نبودم

با شنيدن اين سخنان، «محمد» بار ديگر در جايگاه مخصوص قرار گرفت:

__«محمد، 19 ساله، دانش‌آموز و فاقد سابقه كيفري؛ اتهام شما ارتكاب قتل عمدي است، آيا در اين خصوص مطلب ديگري براي طرح در دادگاه داري؟»

- «محمد با پذيرش اتهام قتل عمد، گفت: همه‌چيز ناگهاني رخ داد و اصلا متوجه كاري كه كردم، نبودم.»

در آخرين لحظات «محمد» فرصت يافت تا با طلب بخشش از خانواده مقتول تقاضاي گذشت كند، ولي او بيش از آن كه به راضي كردن خانواده بپردازد، جواني كرد و به مجادله لفظي با آنها پرداخت.

قضات شعبه 17 كيفري استان اصفهان با شنيدن اين سخنان و دفاعيات وكيل متهم، او را به سبب ارتكاب قتل عمدي مقصر شناخته و به قصاص نفس محكوم كردند.


وقتي تضمين شيطان را پذيرفتيم، عملا در مسير نابودي قدم گذاشته‌ايم

بر اساس تحقيقات به عمل آمده، در حال حاضر با تقسيم‌بندي و بررسي ميزان جرايم در گروه سني نوجوانان و جوانان بيشترين جرم ارتكابي و بزه منتسب به پسران، نزاع و چاقوكشي و ايراد ضرب و جرح عمدي و بعضا قتل است و در اين ميان اعتياد را نيز نمي‌توان در صدر اين جرايم ناديده گرفت و شايد بتوان گفت تمامي آنچه با عناوين مجرمانه مي‌شناسيم، بگونه‌اي مستقيم و يا با واسطه به مقوله اعتياد و مواد مخدر ارتباط دارد.


دوران نوجواني، موقعيتي است كه فرد در آن بزرگ شده، ولي بزرگ پنداشته نمي‌شود


نوجوان، هر تصميمي را تجاوز والدين و بزرگترها به اهداف و مرزهاي خود مي‌داند


هجوم والدين به نوجوان از او، فردي عصبي و پرخاشگر مي‌سازد


به اعتقاد كارشناسان مسائل اجتماعي، اين كه نوجوانان و جوانان پسر به انواعي از جرايم همچون «درگير شدن» بيشتر گرايش دارند، ارتباطي دقيق با شرايط موجود در آنها دارد؛ به اين معني كه جوان و نوجوان فردي‌ است سرشار از خصوصياتي كه او را بيشتر متمايل به جنگندگي و ستيز مي‌كند تا مصالحه و سازش با ديگران و شايد به همين دليل است كه دوران نوجواني را به توفاني‌ترين ايام عمر آدمي تشبيه مي‌كنند؛ موقعيتي خطير كه فرد در آن بزرگ شده، ولي بزرگ پنداشته نمي‌شود و مرتبا در مقابل انتظارات درست و اشتباه ديگران قرار مي‌گيرد.

بر اين اساس او، فردي است كه مرتبا ساز مخالف مي‌زند و هر تصميمي را تجاوز والدين و بزرگترها به اهداف و مرزهاي خود مي‌داند؛ البته اين مخالفت‌ها برآيند استقلال‌طلبي و ايجاد محيطي امن براي يك زندگي مرفه و آزاد است و در اين شرايط ، او عليرغم تعلقات فراوان به خانواده و نياز به داشتن تفاهم و درك متقابل مرتبا مورد هجوم و انتقاد قرار مي‌گيرد و همين موضوع از او، فردي عصبي و پرخاشگر مي‌سازد و چنانچه والدين نسبت به اين خصوصيات آگاهي نداشته باشند، بحران نوجواني و جواني به درگيري و نداشتن مفاهمه مثبت گرائيده و در نهايت به عصيان و سركشي منجر مي‌شود.


گروه‌هاي خلافكار از فاصله ايجاد شده ميان والدين و نوجوان بهترين بهره ممكن را مي‌برند


دوستان ناباب در صف افراد منتقد نوجوان قرار نمي‌گيرند


افراد مسأله‌دار، فرد را در وضعيتي قرار مي‌دهند كه راهي جز ارتكاب جنايت و جنحه برايش باقي نمي‌ماند


سيد ضياء‌الدين فائق، پژوهشگر آسيب‌هاي اجتماعي در اين باره اذعان مي‌كند: اين جدايي و فاصله را بايد خطرناك تلقي كرد، زيرا موجب رهايي فرد در دنياي آزاد پيرامون شده و گروه‌هاي خلافكار از آن به بهترين شكل ممكن بهره مي‌برند و گاه نيز نه به صورت سازمان‌يافته، بلكه اتفاقي، فرد به هدف دوستان ناباب مبدل مي‌شود و در سايه اين افراد مي‌تواند قدرت، اعتقادات و باورهاي درست و غلط خود را به ظهور و ثبوت برساند، زيرا دوستان ناباب تمامي كارهاي او را تائيد مي‌كنند و اصولا در صف افراد منتقد او قرار نمي‌گيرند و اين درست شيوه افراد تبهكار است؛ به اين معني كه آنها در فرمت ذهني شخص تغيير ايجاد و نرم‌افزارهاي كاربردي خود را در ذهن شخص جاسازي مي‌كنند.


وي در توضيح بيشتر اين موضوع به خبرنگار «حوادث» ايسنا مي‌گويد: براي نمونه ممكن است يك دوست خوب و يا والدين، فرد نوجوان را از هر گونه جدال لفظي منع و گذشت را در مقابل تهاجم توصيه و تجويز كنند، ولي دوستان ناباب و مسأله‌دار درست خلاف اين مسأله را با تركيبي از فرمول‌هاي مرتبط با شخصيت و خلقيات فرد به او مي‌خورانند، يعني فرد را تحريك مي‌كنند و با بزرگ كردن وجوه خشن، تند و وسوسه‌هاي وهم‌انگيز و افزايش غرور، او را به سمتي خطرناك هدايت مي‌كنند. مثلا در جريان نزاع‌هاي دسته‌جمعي، خود مي‌ايستند و به يكي از اين افراد ساده‌لوح مي‌گويند كه «تو بزن و فرار كن!» و يا فرد را در وضعيتي قرار مي‌دهند كه راهي جز ارتكاب جنايت و جنحه برايش باقي نمي‌ماند.


فرمانبري جوان از گروه همسالان بيانگر استقلالي فاقد محتوا و پذيرش ارزش‌هايي است كه شايد منطقي نباشند


نتايج بررسي‌هاي صورت گرفته در اين باره حاكي از آنست كه آنچه جوان انجام مي‌دهد، صرفا به جهت قرار گرفتن در اين ايام پرمخاطره است و فرمانبري از گروه همسالان براي او بيانگر استقلالي فاقد محتوا و پذيرش ارزش‌هايي است كه شايد اصلا منطقي و درست هم نباشد و به نوعي قانون‌ستيزي و گريز از هنجارهاي عام نيز تلقي شود، اما بالاخره او جوان است.


مصرف كنندگان مواد براي گرفتن تاييد رفتار خود سعي مي‌كنند ديگران را وادار به همراهي و همدلي با خود كنند


نوجوانان به تعلق به يك گروه نيازمندند؛ اگر مكان‌هاي ايمن كم باشد، پيوستن به گروه‌هاي مصرف‌كننده مواد بسيار آسان است


به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، بر اساس مطالعات انجام شده، تقريباً در 60 درصد موارد، اولين مصرف مواد مخدر در مهماني‌هاي دوستانه و به دنبال تعارف دوستان و در گروه همسالان رخ مي‌دهد، چراكه مصرف كنندگان مواد براي گرفتن تاييد رفتار خود از ديگران سعي مي‌كنند تا آنان را وادار به همراهي و همدلي با خود كنند، از اين رو نوجوانان به تعلق به يك گروه نيازمندند و در شرايطي كه گروه‌هاي مثبت، مفيد و مكانهاي كاملا ايمن كم باشد، متاسفانه اغلب پيوستن به گروه‌هايي كه مواد مصرف مي‌كنند، بسيار آسان است.


نوجوانان در صورت هدايت صحيح نشدن، مقابل هر اتفاقي مقاومت مي‌كنند و دست به رفتارهايي غيرقابل پيش‌بيني مي‌زنند


بر اساس آمار نوع جرايم نوجوانان، يك تصميم‌گيري آني، آنها را وارد دعواهايي ناخواسته كرده است


فائق در اين رابطه به خانواده‌ها هشدار مي‌دهد كه نوجوانان و جوانان در صورت هدايت صحيح نشدن و گرايش پيدا كردن به گروه‌هاي ناسالم و گرفتار شدن در چنگال عصبانيت، به افرادي خشمگين مبدل مي‌شوند كه در مقابل هر اتفاقي كه با انديشه و خواست آنها، چه درست و چه غلط همخواني نداشته باشد، بايستند و مقاومت كنند و دست به رفتارهايي غيرقابل پيش‌بيني بزنند؛ گرچه يك پژوهش جهاني نيز مؤيد آنست كه كودكان و نوجوانان و جوانان نسل امروز، عصبي‌تر، پرخاشگرتر، افسرده‌تر و پرتوقع‌تر و البته استقلال‌طلب‌تر از گذشتگان هستند، اما به طور كلي آمارهايي كه بيانگر نوع جرايم در اين گروه است نيز نشان مي‌دهد كه آنها در يك تصميم‌گيري آني و نه به دنبال برنامه‌ريزي و مهندسي خاص وارد دعوايي ناخواسته شده و بعضا مرتكب جنايت هم شده‌اند.


خشم و عصبيت را مي‌توان با آموزش به حداقل رساند و يا نوسانش را تنظيم كرد


اين پژوهشگر با بيان اين كه انسان زماني‌كه دچار تهديد مي‌شود، از خود پرخاشگري بروز مي‌دهد به ايسنا مي‌گويد: خشم، عصبيت و پرخاشگري با اقدامات متعاقبي مانند نزاع، درگيري و يك رفتار دفاعي آميخته شده است؛ اما مي‌توان آن را با آموزش كاهش داد و يا تحريك و نوساناتش را تنظيم كرد و بر اين اساس مجموعه تحولات اجتماعي، سياسي، اقتصادي و رفتاري در والدين و محيط پيرامون و مدرسه و مندرجات رسانه‌ها و مطالب سمعي و بصري و حتي اقدامات نهادهاي نظم‌دهنده مي‌تواند در يادگيري فرد موثر باشد.

وي، «محمد»، متهم پرونده قتلي كه پيش از اين تشريح شد را نيز يكي از همين افراد مي‌داند كه پرخاشگر، تندخو و سلطه‌طلب است.


فائق مي‌گويد: اين متهم در جريان محاكمه مرتبا گريه مي‌كرد، نادم و پشيماني سراسر وجودش را فرا گرفته بود؛ چون مي‌داند كه عملش منتهي به جنايت شده و از اين رو با استيصال مي‌خواهد كه بخشيده شود. شايد اگر در ذهن او كنكاش شود، فكر كند كه اگر آن روز به جاي برگشتن به سمت مقتول به سمت ديگري رفته بود، هرگز اين اتفاق رخ نمي‌داد و امروز در شرايطي متفاوت قرار مي‌گرفت، اما اگرهايي وجود دارد و آن، اين كه فرد از قبل براي چنين وضعيتي تربيت شده باشد.


بعضا نه تنها در مسير آموزش مهارتهاي كنترل خشم قدم برنداشته‌ايم بلكه زمينه‌هاي بروز خشونت را نيز رواج داده‌ايم


اين پژوهشگر مسائل اجتماعي با تأكيد بر اين كه بعضا نه تنها در مسير آموزش مهارتهاي كنترل خشم در دوران كودكي، نوجواني و جواني قدم برنداشته‌ايم، بلكه زمينه‌هاي بروز خشونت را نيز رواج داده و به نمايش گذاشته‌ايم، تصريح مي‌كند: در حالي كه يك پژوهش جهاني مي‌گويد: كودكان جامعه امروز تا سن بلوغ، هزاران ساعت فيلم خشن سراسر تجاوز و پر زد و خورد را مشاهده مي‌كنند و حال پرسشي كه در اين ميان مطرح مي‌شود، اينست كه ما و رسانه‌هاي ما تا چه ميزان در تعديل اين وضعيت كوشيده‌ايم؟!


سارقان امروز، جوان، خام، بي‌تجربه و بي‌اطلاع هستند!


آدمهاي حرفه‌اي حتي در وضعيت‌هاي خطرناك هم چاقو به دنبال خود نمي‌برند

فائق به تحقيقي كه در اين باره انجام داده، اشاره مي‌كند و به ايسنا مي‌گويد: در پرس و جويي، از مرد ميانسالي كه اتفاقا سارق معروف و بنامي هم بود، پرسيدم كه «به نظر شما، استفاده از سلاح در سرقت، كار چه افرادي است؟» و او در پاسخي هوشمندانه گفت: «سارقان امروز، جوان، خام، بي‌تجربه و بي‌اطلاع هستند!» با تعجب پرسيدم: «منظورتان چيست؟» و آن شخص پاسخ داد: «سرقت با سلاح يعني كشتن، درگيري و مجازات مرگ، آدمهاي حرفه‌اي حتي در وضعيت‌هاي خطرناك هم چاقو به دنبال خود نمي‌برند، زيرا مي‌دانند كه ممكن است ناچار به استفاده از آن شوند.»


اولين تصميم، منطقي‌ترين تصميم نيست و با قدري گذشت هم مي‌شود، ادامه داد


دانش‌آموزان بايد در مدرسه با مهارتهاي كنترل خشم آشنا شوند

او معتقد بود كه مجموعه سرقتها و درگيري‌هاي منتهي به جنايت و جرح توسط افراد جوان صورت مي‌گيرد و بر اين اساس بايد از همان كودكي بر روي منع اين گونه ابزار خطرناك كار كنيم و خانواده نيز در مسير انتقال آموزه‌هاي درست به فرزندَش بكوشد و به او بياموزد، اولين تصميم، منطقي‌ترين تصميم نيست و با قدري گذشت هم مي‌شود به راه ادامه داد.

تأكيد اين كارشناس بر اينست كه بايد دانش‌آموز ما در همان مدرسه با مهارتهاي كنترل خشم آشنا شود و بياموزد كه به دنبال هر اقدام خشم‌آلودي چه مسائل اقتصادي و قانوني ممكن است به وي تحميل شود و اين آموزش‌ها را مي‌توان از همان دوران دبستان شروع كرد و به اين ترتيب اگر فرزند ما از كودكي بداند كه حمل وسايل خطرناكي مانند چاقو، اقدامات خصمانه و رابطه با دوستان ناراحت و خطرناك تا چه ميزان مي‌تواند موجب خسران آنها شود، قطعا هيچ‌گاه به اين گزينه‌ها روي نمي‌آورد. اگر او بداند كه يك سرقت كوچك چه هزينه‌هايي به جامعه و خودش در نهايت تحميل و از انجام بسياري اقدامات خودداري مي‌كند. همچنين زمينه‌هاي كنترل تنش نيز بايد ترويج و آموزش داده شود و اين تنها از زمان شروع تحصيلات دوره دبستان مفيد است.


بالا بردن تحمل و شنيدن سخنان مخالف و كنار آمدن با وضعيت بحران حايزاهميت است

گزارش تحليلي خبرگزاري دانشجويان ايران حاكيست: بالا بردن تحمل و شنيدن سخنان مخالف و كنار آمدن با وضعيت بحران در دوران كودكي و دبستان، يعني نشستن دور يك ميزگرد و طرح اين كه اگر مثلا در يك جمع چند نفره، علي معتقد بود كه بايد كنار پنجره بنشيند و ديگري مانع او بود، چه بايد كرد؟ از اهميت خاصي برخوردار است.


كودكان، نوجوانان و جوانان ما بايد بيش از پيش محترم شمرده شوند


تا جاي ممكن از برخورد جبري و قهري با نوجوانان جلوگيري شود


فائق معتقد است: اولين قدم در اين زمينه بايد از سوي مجموعه نظام برداشته شود؛ به اين معني كه كودكان، نوجوانان و جوانان ما بيش از پيش محترم شمرده شده و تلاش شود در رخدادهاي اجتماعي كمترين برخورد با آنها صورت گيرد و تا جاي ممكن از برخورد جبري و قهري با آنها جلوگيري شود و اين تماس‌ها حتي از سوي پليس و دستگاه قضايي به حداقل برسد و از مجاورت افراد بدون سابقه و پيشينه با افراد بزهكار جلوگيري كرد، زيرا در اين صورت است كه فرد در موقعيت يادگيري قرار مي‌گيرد و تلاش شود حتي در صورت ضرورت نيز ايندسته از افراد كمتر با تحقير و توهين مستقيم و مجازاتهايي كه مستلزم حبس است، روبه‌رو شوند.


براي حفاظت از دوران نوجواني و جواني بايد از گرايش به دوستاني سالم و جذاب استفاده كرد


والدين دانا بايد بدانند كه وارد عرصه جنگ با فرزند شدن مانند دست و پا زدن در ميان آبهاي خروشان است .

نتيجه آن كه هر چه پيوند فرزند با خانواده، مدرسه و اجتماعات سالم كمتر باشد و از ميزان محيطهاي سالم نيز كاسته شود، احتمال پيوندش با گروه‌هاي متخلف بيشتر است و بر اين اساس براي حفاظت از دوران نوجواني و جواني بايد از گرايش به دوستاني استفاده كرد كه الگوهايي جذاب و سالم تلقي شده كه مورد استقبال فرد نيز قرار مي‌گيرند. از سوي ديگر والدين دانا بايد بدانند كه وارد عرصه جنگ با فرزند شدن مانند دست و پا زدن در ميان آبهاي خروشاني است كه انسان را در بر گرفته است؛ يك شناگر ماهر در برخورد با امواج متلاطم دريا، به جاي دست و پا زدنهاي بي‌مورد و نفس‌گير با حفظ موقعيت و تنفس‌هاي بجا و حركات منظم و متعادل، خود را در مسير درست قرار داده و نجات مي‌دهد و البته اين صبوري و دقت، او را به ساحل امن مي‌رساند.
http://


براي ديدن آگهي هاي کل ايران اينجا را کليک کنيد

براي مشاهده آگهي هاي استان مورد نظر خود اينجا را کليک کنيد

امروز 
سه شنبه 9/3/1396

ورود اعضاء
ثبت نام
درج آگهي
ويرايش آگهي

اين سايت را به دوستان معرفي کنيد
ايميل شما :
ايميل دوستان :

صفحه اصلی 
آگهی های کل ایران  

لوازم
املاک و مستغلات
وسائط نقلیه موتوری
بهداشت، درمان، زیبایی
انواع آموزش ها
کامپیوتر و اینترنت
موبایل و تلفن
چاپ و تبلیغات
حمل و نقل و کرایه
انواع وام و ضامن
خدمات ساختمانی
خدمات منزل و محل کار
خدمات مسافرتی
خدمات مجالس
خدمات مالی و اداری، وکالت
خدمات بازرگانی
بورس و سهام
خدمات و نیاز صنعت
بازار کار و استخدام
کشاورزی و دامپروری
شخصی و متفرقه
سایر خدمات و نیازها

فروشگاه های با جایزه 
فروشگاه های اقساطی 
فروشگاه های اینترنتی 
لينکهاي مرتبط 

سايتهاي ايراني 
سايت خود را معرفي کنيد

لطفا نظرات و پيشنهادات خود را در قسمت زير وارد کنيد
 

روزنامه ها
خبرگزاريها
اخبار حوادث
اخبار ورزشي
تصاوير جالب
دانستنيها
لينکهاي مفيد
صدا و سيما
برای درج آگهی ویژه به صورت رایگان اینجا کلیک کنید

جستجو در گوگل :

صفحه اصلی- درج آگهی- تعرفه آگهی- راهنمای سایت- نقشه سایت- قوانین سایت- همکاری با ما- ارسال SMS - تماس با ما- صفحه خانگی  

درج آگهی در این سایت رایگان و مسئولیت آن با اگهی دهنده می باشد.
همشهری گرامی خواهشمند است در کسب اعتبار آگهی دهنده دقت کافی مبذول نمائید. 
به منظور ارائه خدمات بیشتر آگهی های شما در کمترین زمان ممکن بررسی و بعد از تائید در سایت درج می گردد..
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به WWW.3333.IR  می باشد.